Zajęcia adaptacyjne

Rodziców dzieci rozpoczynających swój pierwszy rok edukacji przedszkolnej serdecznie zapraszamy do uczestniczenia wraz z dziećmi w bezpłatnych zajęciach adaptacyjnych. Szczegółowe informacje zostaną udzielone w placówce lub telefonicznie.

Zajęcia adaptacyjne mają na celu poznanie przede wszystkim przez dziecko, ale także przez rodziców nowego ważnego miejsca, jakim jest przedszkole. Ważne jest, aby rodzice towarzyszyli dziecku w tym pierwszym doświadczeniu przedszkolnym, ponieważ są dla niego źródłem poczucia bezpieczeństwa w nowym środowisku. Natomiast dla rodziców jest to okazja do poznania opiekunów dzieci.

Dobrze jest rozmawiać z dzieckiem o perspektywie przedszkola podkreślając jego dobre strony – opowiadać o nowych kolegach i koleżankach, zabawach, nauczycielkach. Ułatwi to dziecku oswojenie się z myślą, że niedługo zostanie przedszkolakiem.

Pierwsze dni w przedszkolu mogą być trudne i dla dziecka, i dla rodziców. Trzeba pamiętać, że jest to dla każdego malucha (i dla Państwa) zupełnie nowa sytuacja – zostaje sam na sam z początkowo obcymi rówieśnikami i osobami dorosłymi.