Program zajęć

Punkt Przedszkolny Dinusie realizuje zarówno podstawę programową wychowania przedszkolnego zatwierdzoną przez Ministra Edukacji Narodowej, jak i bogatą ofertę zajęć dodatkowych. W ramach czesnego dzieci biorą udział w ciekawie i pomysłowo prowadzonych zajęciach dydaktycznych, w których wykorzystujemy m.in.:

• pedagogikę zabawy
  • elementy „Metody Dobrego Startu” M. Bogdanowicz,
  • elementy z „Metody Ruchu Rozwijającego” W. Sherborne,
  • elementy z „Metody Domana”

Oferujemy szereg zajęć edukacyjnych, które przeniosą dzieci do krainy dźwięków, barw i tańca, rozwijając ich naturalne zdolności w beztroskiej atmosferze.

Zajęcia techniczno-plastyczne – pozwalają na rozwijanie ekspresji plastycznej. Zachęcają do eksperymentowania z kartką papieru, różnymi rodzajami farbek, kredek, plasteliną, masą solną.

Zajęcia rytmiczno-muzyczne – odbywają się dwa razy w tygodniu. Dzięki nim dzieci mogą kształtować swoją wrażliwość muzyczną oraz rozwijać inwencję twórczą. Miła atmosfera w trakcie zajęć sprawia, że Dzieci z chęcią uczą się nowych piosenek i tańczą.

Język angielski – zajęcia odbywają się raz w tygodniu ( po utworzeniu większej grupy zajęcia będą odbywały się trzy razy w tygodniu) .

Gimnastyka korekcyjna – zajęcia trzy razy w tygodniu, w trakcie zajęć wykorzystywane są rekwizyty pozwalające na doskonalenie sprawności fizycznej.

Bajkoterapia– zajęcia odbywają się codziennie.

Dobrze wiemy, że Dzieci uwielbiają się bawić i że traktują zabawę, jako coś naturalnego, dlatego też w przerwach między zajęciami Dzieci odpoczywają, słuchają bajek, bawią się swoimi ulubionymi zabawkami. Kiedy tylko pogoda na to pozwala Dzieci spędzają czas na placu zabaw lub idą na spacer.

cartoon dinosaur 1